V Domažlicích postaví nový evangelický kostel

autor: 

Nový kostel chtějí postavit členové domažlického evangelického sboru. Stavba za 9 milionů korun by měla do dvou let vyrůst v městském Hanově parku.

O nový sborový dům usiluje sbor ČCE v Domažlicích už od svého vzniku. Stavbu znemožnila nejprve okupace a poté měnová reforma v 50. letech, která znehodnotila ušetřené prostředky. V současné době využívá sbor budovu v Kostelní ulici, která původně sloužila jako hostinec. Ta však už nevyhovuje současným potřebám ani velikosti sboru. Neposkytuje důstojné prostředí pro slavení bohoslužeb, k nimž se schází každou neděli na čtyři desítky věřících. Chybí dostatečné zázemí pro setkávání dětí a mládeže, konání biblických hodin nebo pořádání větších duchovních a kulturních akcí.

Stavba kostela si vyžádá devět milionů korun. Měla by začít už v letošním roce. Významně se na stavbě budou podílet svépomocí členové sboru. Uvítají však také sponzorské příspěvky i dary občanů. V rozpočtu totiž stále chybí bezmála tři miliony korun. Více informací na internetu na http://www.domazlice.evangnet.cz.