Přednášky probíhají v Institutu ekumenických studií, Vyšehradská 41, Praha 2 (proti Botanické zahradě) a jsou veřejně přístupné.
Další informace a případné změny v rozvrhu viz http://www.iespraha.cz
1. ročník (středy od 17:30, od 15:45 Čtení filosofických textů)
3.10. Kateřina Bauer: Středověké předávání zvěsti Písma obrazem
10.10. Ivana Noble: Časovost a dějiny
17.10 Jan Černý: Filozofická hermeneutika
24.10. Kateřina Bauer: Symbolické prostředkování Podle Ricouera a Louis Marie Chauveta
31.10. Kateřina Bauer: Feministická kritika
7.11. Jan Spousta: Úvod do sociologie náboženství III.
14.11. Ivana Noble: Úloha místa a místní kultury
16.-17.11. víkendový seminář
24.11. Ivana Noble: Zkušenost s Bohem, zkušenost transcendence, náboženská zkušenost
28.11. Petr Sláma: Rabínská hermeneutika
5.12. Tereza Martinkovičová: Interpretace křesťanského mýtu
12.12. Ivana Noble: Teologie jako věda a jako duchovní cesta
19.12. Jan Vybíral: Hledání smyslu v hudbě
9.1.2008 Jan Spousta: Úvod do sociologie náboženství IV.
16.1. Jan Spousta: Úvod do sociologie náboženství V.
2. ročník (středy od 17:30)
3.10. Petr Sláma: Zadní proroci
10.10. Mikuláš Vymětal: Mudrosloví Starého zákona
17.10. Petr Sláma: Otevřená nebesa
24.10. Petr Sláma: Deuterokanonická literatura
31.10. Mikuláš Vymětal: Literární kontext bible
7.11. Petr Sláma: Čas u proroků
14.11. Mireia Ryšková: Pavel a jeho listy I.
16.-17.11. víkendový seminář
21.11. Mireia Ryšková: Pavel a jeho listy II.
28.11. Rudolf Vévoda: Dějiny křesťanství
5.12. Rudolf Vévoda: Dějiny křesťanství
12.12. Jan Dus: Úvod do apokryfní literatury Nového zákona
19.12. Rudolf Vévoda: Dějiny křesťanství
9.1.2008 Rudolf Vévoda: Dějiny křesťanství
16.1. Rudolf Vévoda: Dějiny křesťanství
3. ročník (čtvrtky od 17:30, od 15:45 Dějiny dogmatu)
4.10. David Holeton: One baptism I.
11.10. David Holeton: One baptism II.
18.10. David Holeton: One baptism III.
25.10. Pavel Filipi: Podoba a tvar církví
1.11. Pavel Filipi: Základní modely sjednocení
8.11. Ivan Štampach: Křesťanské církve v České republice (seminář) I.
15.11. Ivan Štampach: Křesťanské církve v České republice (seminář) II.
16.-17.11. víkendový seminář
22.11. Pavel Filipi: Vybrané téma z ekumenické teologie
29.11. Martin Prudký: Biblický seminář II.
6.12. Ivan Štampach: Řešené a otevřené otázky v teologickém dialogu
13.12. Martin Vaňáč: Communicatio in sacris
20.12. Martin Vaňáč: Ekumenické hnutí - nástin dějin, současná situace, ŘKC a ekumenismus
10.1.2008 Ivana Noble: Systematická teologie - Úvod I.
17.1. Ivana Noble: Systematická teologie - Úvod II.
4. ročník (čtvrtky od 17:30)
4.10. Jan Klípa: Umění v liturgii
11.10. Jan Lachman: Spiritualita období reformace
18.10. Jan Klípa. Umění v liturgii
25.10. Jan Lachman: 200 let kalicha
1.11. Pavel Keřkovský: Starozákonní etika
8.11. Pavel Keřkovský: Příklady současného pojetí křesťanské etiky
15.11. René Milfait: Bioetika z křesťanského pohledu
16.-17.11. víkendový seminář
22.11. Pavel Keřkovský: Sociální etika: ctnosti nebo normy, povinnosti nebo lidská práva
29.11. René Milfait: Morálka a právo
6.12. Pavel Keřkovský: Rodina, sexualita, manželství
13.12. Jan Lachman: Utrpení, nemoc a smrt v životě křesťana
15. 12. seminář s Helen Costigane
20.12. Jan Lachman: Spiritualita manželství
10.1. René Milfait: Komerční sexuální zneužívání dětí. Perspektivy teologicko-etické reflexe.
17.1. seminář o bakalářských pracích