Jste zde

Zprávy

Akademické týdny po deváté

Od 31. července do 13. srpna se na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují koná již devátý ročník znovuobnovených Akademických týdnů.

Historický počátek Akademických týdnů, spojených především se jménem dominikána M. Habáně, spadá do roku 1932. Po dlouhé přestávce vynucené komunistickým režimem byla akce vzkříšena v roce 1991 Habáňovým žákem P. Jaroslavem Knittlem. Po jeho smrti v roce 1994 se organizace ujalo občanské sdružení Akademické týdny.

Také letošní Akademické týdny jsou ve znamení vzdělávací všehochuti, „vzájemného poznávání a tělesné i duševní rekreace`. Kromě „hledání duchovních hodnot` jsou jednotlivá setkání věnována tématům Rodina, vzdělání a drogové závislosti, Násilí ve společnosti, Historie a Klady a zápory Evropské unie.

Na Akademických týdnech se objeví i některé čtenářům Getseman dobře známé tváře: Ivan O. Štampach („Vztahy mezi světovými náboženstvími", .Je evangelizace a mezináboženský dialog v rozporu?"), F. Zahradník („Historie umlčené [skryté] církve v době totality"), Pavel Hradilek („Úloha laiků v církvi"), Ivana Dolejšová („Teologie a autorita"). Celodenní výlet bude věnován návštěvě výrobních a skladovacích objektů společenství bezdomovců Emauzy ČR.

Bližší informace a přihlášky je možno opatřit na adrese: Akademické týdny, Vrchoviny 69, 549 01 Nové Město nad Metují, tel.: 0443/22302 nebo 0603/867463.

 

Slavnostní otevření nového Emauzského domu v Rychnově nad Kněžnou spojené se svěcením kaple se uskuteční v sobotu 5. 6. 1999 v 10 hod. Účast přislíbili biskupové Jacques Gaillot a Dominik Duka.