Jste zde

Předplatné Getseman 2021

V létě tohoto roku nám po 23 letech dosloužil tiskařský stroj, na kterém jsme Getsemany s minimálními náklady tiskli. (Veškerá práce při přípravě Getseman je dobrovolnická, v loňském roce jsme navíc dostali darem zásobu spotřebního materiálu, který bohužel nevyužijeme.) Stroj byl posledním funkčním kusem v ČR. Majitel firmy, která je z Británie dovážela, zemřel v tomto roce, jediný mechanik, který tento typ stroje opravoval, zemřel před několika lety. Náhradní díly je možné objednat, což jsme postupně od léta 2x provedli, ale i když se podařilo stroj zprovoznit, kvalita tisku byla nevyhovující (jak jste sami mohli pozorovat). Stroj byl robustní konstrukce, náš zvládl přes 5 milionů stran. Od dovozce jsme se dozvěděli, že tyto stroje byli jediné, které vydržely náročné pouštní podmínky během první války v Perském zálivu (1991). Generál Norman Schwarzkopf poslal během operace speciální letadlo pro čtyři tyto stroje, aby bylo možné spolehlivě tisknout letáky varující civilní obyvatelstvo před útokem spojenců.

Na mimořádném setkání redakce 21.10. jsme řešili, zda „papírové“ vydávání (po 30 letech) ukončit a vycházet nadále jen v internetové podobě (www.getsemany.cz). Převládl názor zatím ještě „papírovou“ podobu zachovat a tisk svěřit tiskárně. Velkou část stávajícího předplatného pohltilo poštovné. Jsme nuceni předplatné + poštovné podstatně zvýšit z dosavadních 300 Kč na 500 Kč. (Jednotlivé číslo v prodejně 30 Kč.) Ty, kteří chtějí Getsemany nadále odebírat prosíme o úhradu do 15.12., nebo alespoň o zaslání závazné objednávky, abychom mohli objednat tisk lednového čísla. (e-mail: obchod@getsemany.cz adresa: Getsemany, Alešova 1247, 252 28 Černošice). Věříme, že i nadále budeme moci časopis posílat těm, kteří nemají na to uhradit plnou cenu, a to díky solidaritě některých čtenářů, kteří zaplatí více.

Doporučené způsoby placení:

• Bankovním převodem na účet č. 2300165017/2010. V.s. je uveden na obálce

• Poštovní poukázkou typu A. Zájemci o tento způsob si vyzvednou čistou poukázku na poště a musí vyplnit hůlkovým písmem několik údajů:

- adresu majitele účtu:

Institut ekumenických studií; Alešova 1247, 252 28 Černošice

- částku, kterou platíte

- Tr. kód: 110

- ve prospěch účtu: 2300165017

- kód banky: 2010

- konstantní symbol (nepovinný údaj): 0379

- variabilní symbol (velmi důležitý údaj pro identifikaci platby): dosavadní předplatitelé ho naleznou na obálce, novým odběratelům jej přidělíme

- s. symbol: není nutné vyplňovat

- vaše údaje: jméno, příjmení, adresu

- můžete též vyplnit zprávu pro příjemce

- některé z údajů se též vyplňují na podací lístek, který je součástí poukázky

Platba na Slovensku (v eurách)

Bankovým prevodom na účet č. 2300165017/8330; Váš variabilný symbol je uvedený vyššie. Čiastku v korunách prepočítajte na eurá podľa aktuálneho kurzu.