Přednášky probíhají v Institutu ekumenických studií, Vyšehradská41, Praha 2 (proti Botanické zahradě) a jsou veřejně přístupné.
Další informace viz http://www.iespraha.cz
1. ročník(středy od 17:30)
9. 10. Ivana Noble: Dějinná a eschatologická pravda
16. 10. Ivana Noble: Evangelium, církev a kultura
23. 10. Pavel Zach: Víraa psychologie
30. 10. Ivana Noble: Reflexe náboženské zkušenosti
6. 11. Jan Spousta:Náboženství v České republice
13. 11. Ivana Noble: Autentická autorita a ideologická zkratka
20. 11. Pavel Zach:Symbol a symbolický život
27. 11. Jan Spousta:Obecné trendy religiozity
4. 12. Pavel Zach:Stupně víry
11. 12. Jakub Čapek:Úvod do filozofické hermeneutiky
18. 12. Pavel Zach:Obrazy o Bohu
8. 1. 2003 Pavel Zach:Změněné stavy vědomí
15. 1. Alice Kliková:Interpretace od Augustina po Luthera
22. 1. Alice Kliková:Interpretace podle Schleiermachera
2. ročník(středy od 17:30)
9. 10. Petr Šandera:Náboženský kontext SZ (kontakt s okolními náboženstvími; zpracovávání a ohlascizích náboženských představ v SZ)
16. 10. Rudolf Vévoda:Dějiny křesťanství*
23. 10. Petr Sláma:Dějiny Izraele jako teologická reflexe (deuteronomistickéa chronistické dílo)
30. 10. Petr Šandera:Sociální struktury starověkého Izraele
6. 11. Dějinykřesťanství*
13. 11. Petr Sláma:Mesiáš a mesiášské představy ve SZ
20. 11. Rudolf Vévoda:Dějiny křesťanství*
27. 11. Rudolf Vévoda:Dějiny křesťanství*
4. 12. Rudolf Vévoda:Dějiny křesťanství*
11. 12. Petr Pokorný:Nový zákon*
18. 12. Mireia Ryšková: Pavel a jeho listy
8. 1. 2003 Petr Pokorný: Novýzákon*
15. 1. Ivan Štampach: Úvod do religionistiky
22. 1. Ivan Štampach: Religionistika*
(* témata přednášek budou upřesněna později)
3. ročník(čtvrtky, výjimečně středa od 17:30)
10. 10. Ivan Štampach: Pluralita partikulárních církví a narušení jejichjednoty v historickém přehledu
17. 10. Ivan Štampach: Přehled křesťanských církví (seminář)
24. 10. Jan Dus: Práces apokryfními texty
31. 10. Pavel Hradilek: Srovnání východní a západní liturgie
7. 11. David Holeton: Dějiny ordinace I.
14. 11. David Holeton: Dějiny ordinace II.
21. 11. David Holeton: Dějiny ordinace III.
28. 11. Pavel Hradilek: Liturgický rok
4.12. středa! Pavel Filipi:Historie ekumenického hnutí
12. 12. Ivan Štampach: Jednota a pluralita v církvi, hereze,schisma, otázka cíle ekumenické práce
19. 12. Ivan Štampach: Přehled vyřešených a dosud otevřených věroučnýchotázek
9. 1. 2003 Ivan Štampach: Ekumenismus „shora“ a „zdola“, teologické smíšenékomise, oficiální rozhovory, sdílení ve svátostech a jiných bohoslužbách,církve a sekulární společnost, církve a jiná náboženství, lokální ekumenismus,společná evangelizace a pastorace, spolupráce v médiích
16. 1. Václav Ventura:Křesťanský Východ a ekumenické hnutí
23. 1. Pavel Filipi: Teologický rozbor pasáží z vybranýchekumenických dokumentů
4. ročník(čtvrtky od 17:30)
10. 10. Jan Lachman: Česká duchovní tradice
17. 10. Jan Lachman: Utrpení a smrt v životě křesťana
24. 10. Prokop Siostrzonek: Spiritualita mnišských řádů
31. 10. Pavel Zach:Futurologie spirituality
7. 11. Ivana Noble: Sakramentologie II.
14. 11. Pavel Zach:Křesťanská mystika
21. 11. Ivana Noble: Sakramentologie III.
28. 11. Jindřich Halama:Etika a Nový zákon II.
5. 12. JindřichHalama: Etika a životní prostředí
12. 12. Jan Klípa: Liturgický prostor v raném křesťanství
19. 12. Pavel Keřkovský: Sociální etika I.
9. 1. 2003 Pavel Keřkovský: Sociální etika II.
16. 1. Jan Klípa: Liturgický prostor ve vrcholném středověku
23. 1. Dějinycírkevního práva
Poslední komentáře