Jste zde

Zprávy

Christian coalition na postupu

Zatímco podpora .křesťanské koalice", americké organizace sdružující křesťanské konzervativce od milých vyznavačů rodinných hodnot až po nesmlouvavé bojovníky proti interrupci střílející po gynekolozích, přinesla prezidentu Bushovi před dvěma roky volební porážku, nálada letošního amerického volebního podzimu je zcela jiná:

Christian coalition se stává milionovou organizací, kontrolující republikánskou stranu již ve 13 státech a přinášející rozhodující voličskou podporu.  CC vidí americkou společnost jako mravně rozloženou, za všechno mohou .sociální inženýři šedesátých let". Otázka, kdo tu vlastně posledních 12 let vládl, je zřejmě nenapadá. Mezi křesťanské konzervativní hodnoty patří podle nich i volné nošení zbraně. 57 milionů volebních brožur rozšířila CC ve zřejmě nejvelkolepější volební kampani, jakou kdy Amerika zažila, a i prominenti jako bývalý viceprezident Quayle či ministr obrany Cheney vědí, že bez podpory CC se už nic nepohne. Nejlépe to však ví sama CC.

  • podle pramenů-

Islamizace Bosny pokračuje

Protože evropská pomoc Bosně se ukázala jako neúčinná, obrací se muslimové na své souvěrce, ochotné účinně pomoci v jejich boji. Zatímco doposud byl bosenský islám některými odborníky hodnocen spíše jako bizarní forma křesťanství (bosenští muslimové byli zřejmě původně křesťanskými bogomily, kteří se vlivem útisku ze strany křesťanství obrátili k islámu, přičemž 34.  si zachovali například silnou mariánskou úctu), nyní se začínají brát islámské předpisy mnohem fundamentálněji. OSN už například nemůže v rámci humanitární pomoci dovážet výrobky z vepřového masa, postupuje se proti tradičnímu pálení lihovin apod. Vláda sice islamizaci oficiálně nepodporuje, nemůže se však zříci finanční pomoci bohatých islámských zemí i vojenské pomoci zkušených bojovníků z Afghánistánu a odjinud. Umírání za islám v boji pozvedlo i bojového ducha Bosňanů. Islamizace však bude v důsledku zřejmě znamenat nemožnost konfederace s katolickým Chorvatskem.

  • podle pramenů

Židé v Německu - dětství pod policejní ochranou

Poté, co arabský terorista Abu Nidal ohlásil útoky na židovské objekty, žijí berlínští Židé jako ve stavu obležení. Zatímco dříve hlídkovaly před židovskými školami a školkami těžce ozbrojené stráže, stojí dnes před židovskými budovami tanky. Židovští rodiče brání svým dětem nosit židovské symboly.  Nejedná se jen o strach z teroristů, ale i z vlny nenávisti k cizincům po sjednocení Německa.

  • podle pramenů-